Vybrat ten správný dárek pro nejbližší je v dnešní době uměním. Není tak jednoduché se trefit do vkusu obdarovaného, tím spíš když se jedná o domácí mazlíčky. Nebo potěšit dvojnásob, jak je, tak jejich majitele. Hned vedle hraček má většina z nich největší radost z laskomin a pochoutek.
Jenže mají rádi masové dobroty, nebo snad ty sladké? To už je na vás. To musíte zjistit sami a podle toho se zařídit. A stejně jako pro lidi, pak můžete vařit a péct i pro psa.

Víte, že v USA vyšla dokonce celá série kuchařských receptů pro domácí zvířátka? A v nich se dozvíte například i to, co jíst nesmí. Tak především psům neposloužíte kakaem a čokoládou. To je pro ně jed. Zničíte jim tím járta. Takže tohle vynechejte. Také kravské mléko je pro psy špatné. Vyvarovat by se měli také kuřecích kostí (jsou příliš tenké a špičaté) a koření, které jim nedělá dobře na ledviny.

Kočky pak také nemohou kravské mléko. Dávat jim ho je taková strašná pověra, až se nechce věřit, že tak dlouho vydržela a ještě se drží v pohádkách. Kočky totiž laktózu opravdu nestráví a mají po ní akorát průjmy.

Pro všechny domácí mazlíčky, kteří jedí maso, platí, že doma vařené maso obsahuje spousty fosforu, které jim ničí ledviny. Ty postupně odumírají.

Perníčky pro psy
1 šálek třtinového cukru, 6 šálků polohrubé mouky, 4 polévkové lžíce medu, 1 šálek vody, 1/2 šálku rostlinného oleje, 1,5 čajové lžičky jedlé sody, 1 čajová lžička skořice, 1 kávová lžička mletého hřebíčku a 2 polévkové lžíce nasekaného čerstvého zázvoru.
Třtinový cukr, med a vodu smíchejte v míse. Pořádně tuto mokrou směs rozmíchejte. V jiné míse smíchejte mouku s kořením a sodou. Postupně tuto sypkou směs přimíchávejte do mokré směsi. Vznikne celkem tuhé těsto. To nechte v lednici asi 5 hodin odpočinout.
Pak těsto vyválejte a vykrájejte vykrajovátky tvary. Perníčky pečte v troubě předehřáté na 250 °C 10-15 minut.

Koupit můžete i vánoční cukroví

Jenže dobroty nemusíte psům jen péct a vařit. Můžete je i koupit. Na našem trhu působí třeba firma Royalpet, která se zabývá výrobou a prodejem dortů, lahůdek a dárkových balíčků především pro kočky a psy. Ve všech výrobcích jsou používány pouze suroviny, které nezatěžují trávení mazlíčků, a krmiva i pochutiny kvalitních a špičkových značek.

V portfoliu najdou zákazníci nejen zákusky pro psy, cukroví, balíčky, ale i dorty. Dorty pro psy jsou rozděleny do velikostí XS-XXL podle rasy a velkosti psa, pro kočky nabízí společnost velikosti Medium a Large. Široká nabídka umožňuje vybrat si z konkrétních značek krmiv. Je možné domluvit se i na dietní verzi. Zákazníci mají možnost si výrobky nechat dovézt až do domu. Novinkou pro letošní rok je vánoční cukroví pro psy.