Krabičkové diety jsou čím dál tím populárnější. Není divu. Své uživatele naučí správnému režimu jídla, strava má adekvátní energetickou hodnotu a těm, kteří chtějí zhubnout, se to ve valné většině i povede.

V roce 2006 přišla firma Nutricare (mimochodem letos v lednu zvítězila firma Nutricare v nezávislém testu MF Dnes, který hodnotil složení jídelníčků a chuť pokrmů) jako první na český trh s nabídkou dovozu čerstvé stravy ke klientům. Později se pro tuto službu vžil obecný název “krabičková dieta”. V loňském roce již podobných firem fungovaly po celé republice desítky. Při výběru té pravé tak nastává otázka, podle jakých kritérií by si měl člověk vybírat.


Cena není to nejdůležitější

Cena hraje důležitou roli, neměla by ale nikdy být hlavním kritériem. Řada firem totiž zohledňuje pouze redukční efekt, stranou zůstává dopad na zdraví. Vyplatí se tedy od dané firmy nejdříve zjistit maximum informací.

Zakladatel společnosti Nutricare Jaroslav Vavřina k tomu dodává: “Než se rozhodnete, komu svěříte svůj jídelníček, nebojte se ptát. Zaměstnává daná firma výživového specialistu? Je ochotná ukázat vám jídelníčky? Sdělí vám i složení stravy z hlediska živin, nebo jen kalorickou hodnotu? Používá při přípravě jídel kvalitní suroviny, nebo se na vás spíš bude snažit ušetřit? Dokáže skladbu jídel přizpůsobit vašim potřebám? To jsou základní otázky, na které byste měli chtít odpověď.”

 


Víc než jenom dieta

Ideální je, pokud má váš dodavatel krabičkové diety ve své nabídce nejen stravování lidí s nadváhou, ale i například systém stravy pro aktivně cvičící nebo pro ty, kterým jde o zdravé stravování bez nutnosti úpravy váhy. Pokud poskytuje jídelníčky v různých energetických hladinách tak, aby si každý mohl zvolit ideální rychlost hubnutí či naopak nabírání aktivní tělesné hmoty. Společnosti, které nabízejí skutečný full servis, mají ještě v nabídce konzultace s nutričním specialistou, který pomůže vybrat zákazníkovi tu nevhodnější skladbu jídelníčku právě pro něj.

S hubnutím vám pomůže i dubnové číslo časopisu Kuchyně.cz

Najdete v něm:

  • super recepty
  • doporučené denní jídelníčky
  • spoustu dobrých rad a tipů, jak na redukci váhy
     Autor: redakce | Fotografie: www.isifa.com