Speciální ledový čaj
Ledový čaj přijde v horkých letních dnech jistě vhod. Vy si ho můžete udělat snadno, pomocí skleněné dvojité nádoby. Do zásobníku nasypete čaj a do dolní nádoby vložíte led. Pak už jen stačí dát oba díly na sebe a do horního nalít horkou vodu. A výsledek po pár minutách? Ledový čaj! Tuto vychytávku si v tropických dnech zkrátka nebudete moct vynachválit. (Tea Forte)

Pomocí kostek ledu a horké vody si můžete v mžiku udělat výborný ledový čaj. V horkých dnech přijde jistě vhod. Klikněte pro větší obrázek!Ice tea za deset minut
Do deseti minut budete mít připravený ledový čaj i s tímto speciálním přístrojem. Opět stačí, když do něj dáte vodu, lístky nebo sáčky čaje a led a další práci už udělá za vás. Za 310 Kč nabízí Walmart.

Příprava na několik hodin
To poněkud déle vám bude trvat příprava ledového čaje v této průhledné konvičce, nápadně připomínající odměrku. Do vyjímatelné nádobky dáte sáčky čaje, anebo sypaný čaj, nalijete horkou vodu a po 3 až 5 minutách nádobku vytáhnete. Pak přidáte led a celé dáte do ledničky… A čekáte a čekáte, a to až několik hodin. To vše za 320 Kč. Nabízí Amazon. 

Zásobník udrží čaj studený
Máte ledový čaj připravený? Aby vám rychle nezteplal, můžete jej nalít do zásobníku, který je určený speciálně k tomu účelu. Čaj udrží dlouho studený a velmi snadno si ho načepujete pomocí kohoutku. V nabídce jsou zásobníky o objemu 13 až 22 litrů. Ceny se pohybují kolem 1100 Kč. (Bunnsale)

Skvělý ledový čaj budete mít hotový do deseti minut i s automatickým přístrojem na přípravu tohoto studeného nápoje. Klikněte pro větší obrázek!   Máte-li něco proti automatu, můžete si čaj vyrobit »ručně«, ovšem za mnohem delší dobu. Klikněte pro větší obrázek!

Termosklenice pro jednu porci
Pokud se vám zásobník zdá příliš velký, ale přesto chcete udržet svůj ledový čaj co nejdéle studený, můžete si pořídit termosklenici. Je vyrobena ze speciálního silného skla, které váš nápoj udrží dlouho studený i ve vysokých teplotách. Vhodná je do myčky i mikrovlnky. Kvalitě odpovídá i cena, která se pohybuje kolem 580 Kč za jednu sklenici.

Autor: Milena Malá
Foto: www.teaforte.com, www.walmart.com, www.amazon.com, www.bunnsale.com, www.greenbeanery.ca , profimedia.cz