Dřevěná klasika v ohrožení

Není to tak dávno, co jsme v kuchyni používali na krájení výlučně dřevěná prkénka. Jiná totiž ani nebyla ke koupi. Pak se ale ozvaly hlasy, že dřevěná krájecí podložka je naprosto nevhodná.

Prý se na ní množí nežádoucí mikroorganismy, které mohou být zdrojem řady infekčních onemocnění, jako je například salmonelóza. A tak do našich kuchyní elegantně vplula revoluční novinka – prkénka z umělé hmoty.

Na nich prý vznik choroboplodných zárodků nehrozí a navíc mají tu vlastnost, že nás neochuzují o důležité vitamíny a další zdraví prospěšné látky. Dřevěná prkénka byla na nějakou dobu nemilosrdně odstavena.


 Dříve u nás měla dřevěná prkénka takřka monopol.

Plast není dokonalý

Výsledky nejnovějších výzkumů ale jednoznačně prokázaly, že zavrhované dřevěné krájecí podložky jsou na tom mnohem lépe, co se množení nežádoucích mikroorganismů týče než plast.

A praxe zase potvrdila, že dřevěné prkénko při krájení minimálně tupí nože, což se o ostatních materiálech říci nedá. Navíc dřevěná prkénka mnohem lépe vypadají, o tom není pochyb. A díky univerzálnímu designu zapadnou do každé kuchyně.


 Plast dřevo takřka úplně vystrnadil.

Údržba prkének

Dřevěná prkénka je nejlepší po použití opláchnout teplou vodou a nechat uschnout na vzduchu. K dokonalému vyčištění a zbavení pachů přispěje kapka octa do vody, výborně prý účinkuje i citron.

Pokud jde o plastová prkénka, jejich předností je to, že je lze na rozdíl od dřevěných umývat v myčce. Ručně je pak dobré je mýt horkou vodou s čistícím prostředkem.


 Skleněná prkénka se těší velké oblibě.

Skleněná alternativa

Ale neomezujme se pouze na dva materiály. Jistě vás zajímá, jak si stojí prkénka z ostatních materiálů, jako je například sklo. Hlavní přednost tohoto materiálu spočívá v jeho nenasákavosti. Nelze mu upřít ani jeho dekorativní charakter.

V hygienickém srovnání vychází dobře. Nevýhodou skla je jeho křehkost. Jakmile vám skleněné prkénko upadne na zem, můžete se s ním rozloučit. Zato s klasickým dřevěným můžete „mlátit“ dle libosti.

A nezapomeňte, že zárukou hygieničnosti není pouze správně zvolené a udržované prkénko, ale také nůž.


Skleněné prkénko s dekorativním charakterem.

Text: Markéta Tomášková
Foto: thedailygreen.com; cooking.knopfdoubleday.com; made-in-china.com; prag-info.cz