Pozor: Mléko není voda

Čas dovolených zvolna končí, ale i přesto si můžete užít zvláštní prázdninovou atmosféru... Stačí své smysly navnadit na „exotickou notu“ - třeba dobrým obědem. Dnes jsme si vybrali surovinu, která je populární převážně v jihovýchodní Asii, kde koksové mléko (stejně jako kokosová moučka či kokosový olej) tvoří jedny ze základních surovin zdejší kuchyně.

Ale pozor! Nepleťte si kokosové mléko a kokosovou vodu. Rozdíl mezi těmito sladkými nektary je v tom, že kokosová voda „šplouchá“ uvnitř kokosového ořechu, zatímco kokosové mléko se vyrábí lisováním dužiny plodu.

Kokosové mléko
Stačí přidat trošku kokosového lméka do jídla a hned pokrm dostane exotický šmak.

Kupované nebo „domácí“

Kokosové mléko si můžete buďto koupit v plechovce (je dostupné ve specializovaných prodejnách a 400 ml stojí kolem 50 Kč), nebo si pořídit jako sušený polotovar (například na stránkách www.namaste.cz za 49 Kč) či si ho zkrátka vyrobit sami doma.

Na jeho přípravu potřebujete pouze strouhaný kokos a trochu teplé vody. Postup je jednoduchý: Strouhaný kokos zalijete horkou vodou a necháte chvilku odležet. Směs pak vymačkáte přes plátno a voilá – sladký nektar je hotov.

Kokos pro zdraví i radost

Většina sladkých věcí není zdravá. To ovšem neplatí o kokosovém mléce, který je Asiaty považován za „dar přírody“. A není divu – tento nápoj má totiž velké množství vitaminů, bílkovin a minerálních látek, které výborně působí zejména na pokožku.

Ale i váš mlsný jazýček si přijde na své – trocha kokosového mléka dokáže pokrm zjemnit a zároveň mu dodá vůni a chuť exotického ráje. Chcete to vyzkoušet?

Recept: Kuře s kokosovým mlékem a sezamovými semínky

Připravte si: 200 g kuřecího masa (ideálně v bio kvalitě), 1 menší plechovku kokosového mléka, 2 račata, Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Grilování | Více...

Autorem receptu je Claudio Manca, kreativní kuchař ze Sardinie

Text: Vanda Novotná
Foto: Profimedia.cz