Jamieho ohromná Británie

V šestidílné sérii se Jamie v roli průvodce a objevitele ujme pátraní po kořenech britské kuchyně, po jejím staletém vývoji a četných vlivech, které určovaly její současnou podobu. Tamní kuchyně byla spoluvytvářená bohatou a dravou historií britské koruny – expanzemi, kolonizací, vykořisťováním i imigrací. Jejich mix najdeme na talířích dnešních Britů.

Jamie navštíví Yorkshire, východní část střední Anglie, Essex a východní Londýn, Bristol a Somerset, Jižní Wales a skotské pohraničí. Bude se pídit po stopách a minulosti tradiční britské gastronomie. Pestrá směs tradičních postupů obohacená o nová koření, postupy obyvatel kolonizovaných zemí a následný přímý vliv četných imigrantů udělaly z britské kuchyně neopakovatelnou směs, často vyzdvihovanou i zatracovanou, v každém případě však originální.

Vysílání: TV Paprika, od 23. července každý všední den ve 21.55

 

Jamieho letní vaření

V hodinovém speciálu se Jamie soustředí na letní vaření. Představí několik snadných a rychlých letních jídel, která ocení každá hospodyňka, ať už sedí ve viktoriánské kuchyni, nebo v české chalupě. 

Zábavný průvodce a kuchař v jednom nás uvede do světa táborových ohňů, masa opékaného v přírodě, vlastnoručně uzených ryb a moučníků. Předvede, jak připravit úžasné kuřecí paličky, jehněčí karbanátky v marockém stylu, šťavnaté domácí burgery, indickou palačinku nebo palačinkový koláč. Letní vaření, částečně natáčené na gastronomickém festivalu v Londýně, je plné skvělých receptů, slunečního svitu, nádherných barev, chutí a exotických nápadů

Vysílání: TV Paprika, sobota 28. července od 21.00

 

Jamieho ohromný festival

Jamieho ohromný festival je kuchařská show v rockovém tempu pod širým nebem, kde Jamie pohostil, ale i zaměstnal přední britské hudebníky. Fantastické kapely, melodie a umělci na jedné straně a pestrá nabídka jídel nejlepších britských šéfkuchařů a restaurací na straně druhé.

Třídílný festivalový miniseriál je, stejně jako Jamieho letní vaření zaměřen na léto, vůně, barvy. Drsné kytarové rify, rytmická basa a čaroděj s jídlem potvrdí, že rock´n´rollová kuchařka funguje!

Vysílání: TV Paprika, 29. července, 4. srpna, 5. srpna vždy ve 21.00
 Autor: redakce | Fotografie: TV Paprika