Ze semen hroznového vína se lisuje kvalitní olej, který se používá hlavně v kosmetice. Dodává pokožce potřebnou dávku kolagenu, čímž posiluje její elasticitu. Lehce se vstřebává a pokožku krásně zjemňuje. Obvykle je určen pro normální až mastnou pleť.

 

Výtažky z jadérek hroznů

V lékárnách či obchodech se zdravou výživou se dají koupit tobolky obsahující výtažek z hroznového vína. Výtažek z drobných jader tmavých hroznů je velmi kvalitní přírodní léčivá látka. Má silné antioxidační účinky. Užívá se pro ochranu zdravého srdce a pro prevenci či léčbu onkologických onemocnění.

Výtažek z vinných hroznů má také pozitivní vliv na krevní cévy. Obsahuje totiž dvě složky: jednu rozpustnou v tucích a jednu rozpustnou ve vodě, může proto pronikat všemi typy buněčných membrán a uplatňovat antioxidační ochranu ve všech tkáních. Je tedy jednou z těch několika látek, které mohou procházet mozkovou krevní bariérou z krve do mozku. V praxi to znamená, že může chránit před poškozením volnými radikály i mozkové buňky.

Svou velmi účinnou schopností posilovat dobrý stav krevních cév může výtažek z hroznových jader nejen snižovat riziko srdečních a mozkových příhod, ale zároveň i posilovat slabé a křehké vlásečnice a usnadňovat průtok krve tělem, především končetinami. Proto by ho mohly ocenit hlavně osoby s cukrovkou, impotencí a lidé s křečovými žilami. Účinkuje i na nejtenčí krevní cévy - vlásečnice, takže může příznivě působit na krevní oběh v očích. S tímto problémem jsou spojeny téměř všechny oční choroby.

 

Vinná réva v kuchyni

Rozinky

Sušené bobule jsou úžasnou zásobárnou energie a cenných látek pro zimní období. Mají skvělou chuť i vůni. Můžeme je používat do moučníků nebo je jen tak mlsat z mističky.

 

Recept: Vinný šejk

Připravte si: 10 hroznových bobulí, 1 lžíci ledu, 2 dl jablečného džusu, Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...

 

Recept: Čokobobule

Připravte si: 1 tabulku kvalitní mléčné čokolády, 20 bobulí, 110 g nahrubo nasekaných mandlí, oříšků nebo pistácií, Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...

 

Víte, jak nejlépe uskladnit lahodný vinný mok? Čtěte Ideální místo pro uskladnění vína: VinotékaAutor: Simona Procházková DiS. | Fotografie: www.isifa.com