Solit až na konec!
Při přípravě marinád se v podstatě fantazii meze nekladou. Obecně ale platí, že pro libové maso (například kuřecí řízky, vepřové kotlety) a ryby je dobré použít olejovou marinádu, k hutnějším pokrmům pak »sluší« marinády s vinným či octovým základem. Každopádně je důležité pro marinování používat kvalitní olej (nejlepší je slunečnicový nebo olivový), který rozděluje a zesiluje chuť danou kořením. Většinou se do marinád přidává i něco kyselého. Nejdůležitější ale je nedávat do marinád sůl! Ta totiž »vytahuje« z masa šťávu, a proto solte těsně před grilováním nebo až na talíři.

Marinády si můžete koupit i hotové. Klikněte pro větší obrázek!Jak marinovat
Na marinování si připravte širokou, nekovovou nádobu. Maso by v ní mělo ležet jen v jedné vrstvě. Zhruba na půl kilogramu masa byste měli mít 2/3 šálku marinády. Připravit si jí můžete samozřejmě i více a pak ji uchovat ve sklenici. Marinádou přelijte maso a pak ho otočte, mělo by jí být zcela pokryté.

Nechte maso uležet
Nádobu přikryjte, dejte do chladničky a nechte maso odležet minimálně půl hodiny. Samozřejmě záleží na receptu, ale většinou se dá říci, že čím déle je maso v marinádě, tím lépe, takže ho můžete nechat ležet i přes noc. V tom případě je ale dobré občas maso otočit a znovu ho přelít směsí.

Začínáme grilovat
Před grilováním maso z marinády vyjměte pomocí lžíce nebo kleští a nechte ho trochu okapat. Marinádu si nechte na potírání při grilování – bylo by ovšem dobré, aby v té době měla pokojovou teplotu.

Jde koupit i »hotovky«
Jak už jsme řekli, složení marinády je zcela na vaší fantazii. Při její přípravě můžete využít i nejrůznější směsi koření, které najdete v supermarketech. V současné době je také velký výběr už připravených marinád, koupit lze už naložené maso. Věřte ale, že domácí chutná lépe, protože máte záruku, že jste vybrali skutečně kvalitní maso a do marinády přidali jen to, co máte rádi.

 Pro marinování určitě budete potřebovat kvalitní olej, neztratí se ani různé druhy octů. Klikněte pro větší obrázek!   Česnek dodá masu tu správnou chuť. Klikněte pro větší obrázek!

Tohle zvládne každý
Pokud máte přece jen pocit, že byste nezvládli dobrou marinádu udělat, vyzkoušejte jeden ze základních receptů. Nejjednodušší marináda se dělá z: 1 rozdrceného stroužku česneku, 3 lžic oleje, 3 lžic suchého sherry, 1 lžíce worchesterové omáčky, 1 žlíce tmavé sójové omáčky a čerstvě umletého černého pepře.

Text: Lenka Pavlíková
Foto: www.chovatelka.cz, www.degusto.cz, www.designlive.cz , profimedia.cz