Jak se dělá kuskus

Kuskus je tradiční pokrm používaný v současnosti hlavně v severní Africe. Jedná se o celozrnnou pšenici, která se slisuje do drobných kuliček. Může se ale též vyrábět z bílé pšenice, tím ovšem přijde o spoustu vitaminů a minerálů. V Africe se ale jeho výroba stala téměř posvátným rituálem. Vždy se sejdou všechny ženy kmene a celý den jen obalují a lisují. Nejprve ovšem musí obilninu zalít slanou vodou (na těch nejtradičnějších místech se používá voda z moře). Poté se hmota drtí, vysuší a nechává přejít přes síto, až dostanou samotná zrna kuskusu. Vypadají jako maličké žluté kuličky, jenže to ještě není vše. Musí se nechat povařit v páře nad hrncem, ve kterém se zrovna připravuje nějaké maso a zelenina. Když zrnka vychladnou, máme kuskus hotový. Samotný se ale jíst nedá – musí se dál upravovat jako třeba rýže nebo těstoviny.

Kuskus se nejčastěji jí s masem a zeleninou. Klikněte pro zvětšení! Kuskus může být i sladký. A to je pak dobrota! Klikněte pro zvětšení!

Způsoby vaření

Původem kuskus pochází z některé z arabských zemí, pravděpodobně ze Súdánu. Odsud se dostal do Evropy a do Afriky, kde je teď velice ceněn jako jednoduchý a levný pokrm. Nemůžete ho ale jen tak dát na talíř se slovy „a jezte“. Existují dva nejjednodušší způsoby přípravy kuskusu. Buď můžete kuskus vložit do síta a propláchnout. Toto sítko vložíte do vlažné vody tak, aby byla zrna celá ponořená, a necháte ho zde asi deset minut. Pak už jen dalších deset minut povaříme nad párou. Nebo můžete sítko vložit do prázdného hrnce a zalít vařící vodou v poměru jeden ku dvěma. Pak ho už jen na deset minut necháme v klidu schovaný pod pokličkou. Nyní je kuskus připraven k dalším úpravám, jako je různé opékání či míchání s jinými přísadami.

Další výborná kombinace – kuskus, zelenina a parmazán. Klikněte pro zvětšení!Slaný i sladký, jak je libo

Nejsnadnější příprava jídla z kuskusu je jeho smíchání s masem a zeleninou, nad jehož párou jsme mohli už na začátku připravit vařený kuskus. Nad další variací by se ale Afričané asi divili. Kuskus smícháme s rajčaty, bazalkou, kozím sýrem a navrch zalijeme olivovým olejem. Tuto směs vložíme do pekáče, celé to strčíme do trouby a jen pečeme (přibližně na 200 stupňů). Nemusíme ale kuskus podávat jako hlavní, slané jídlo. Může se z něj stát i sladká svačina. Nejprve uvaříme půl litru jablečné šťávy a do ní přidáme kuskus. Do všeho následně přisypeme různé sušené ovoce (postačí meruňky, rozinky a švestky). To celé odstavíme z plotny a necháme na 10 minut pozvolna vychladnout – a můžeme podávat.

Náš recept – Kuskus se zeleninou a parmezánem

Text: Pavlína Nouzová
Foto: archiv