Na českém trhu se objevují stále nové nápoje, kterým byste mohli podlehnout. Třeba takový čaj Zlatý Šálek. Ten asi znáte. A právě tahle značka přináší novou chuť, která spojuje zdravý zázvor s atraktivní limetkou, která ostrý zázvor výrazně zjemňuje.

Zázvor je po staletí považován za prostředek, který podporuje trávení, působí jako prevence proti chřipce, a dokonce i jako afrodiziakum. Limetka má zase vysoký obsah vitaminu C. Tak zkuste tohle dát dohromady a ochutnat místo džusů a limonád dobrý čaj. Ten zahřeje víc.

Doporučená maloobchodní cena je 17,90 Kč.

A když jsme u těch čajů, máme tady i konkurenci. Pickwick totiž uvedl na náš trh hned tři nové příchutě do řady Delicious Spices. Z průzkumů vychází, že Češi vyhledávají delikátní a zároveň sladké příchutě, proto Pickwick doplňuje trh o tři novinky určené exkluzivně pro české spotřebitele. První z nich je Sweet Apple neboli sladké jablko. Kombinace pečeného jablka přelitého teplým karamelem a posypaného voňavou skořicí. Další ovocnou příchutí je Spiced Orange, pro kterou je charakteristická intenzivní chuť pomeranče zvýrazněná aromatickou skořicí a exotickou opuncií. Lemon Sorbet navozuje chuť citronového sorbetu se sladkým likérem Limoncello, který má svou tradici v Itálii a díky své lahodné citrusové chuti bývá často využíván jako přísada do dezertů a zmrzlin. Přestože čaj chutná po citronovém likéru, žádný alkohol neobsahuje, proto jej klidně mohou pít i děti.

Nová řada čajových delikates Pickwick Delicious Spices je na pultech k dostání za cenu 44,90 Kč.

Teď pomalu přejdeme na trochu ostřejší. Ale jen o trošičku. Půjde o pití nejen pro dámy - likér s příchutí lískového oříšku. Baileys Hazelnut v sobě tedy snoubí prvotřídní smetanu, špičkovou irskou whiskey a chuť, jíž tentokrát vévodí lískový oříšek. Tahle novinka má v sobě jen ty nejlepší přísady. Od smetany, která je do Baileys dopravena do 36 hodin po nadojení od krav, které se devět měsíců v roce pasou na zelených irských pastvinách, přes pověstnou „živou vodu“, tedy originální a jedinečnou třikrát destilovanou irskou whiskey, až po kakaové boby, vanilkové lusky a přírodní aroma, které likér jemně dochucují.

Doporučená cena Baileys je 399 Kč a v předvánočních akcích 329 Kč.

A teď něco pro pořádné chlapy. Irská whiskey Bushmills by neměla uniknout vaší pozornosti. Sice nemá nic nového, ale zato starého má dost. Jemné odleželé whiskey navíc sbírají ceny, kde mohou. Bushmills jen letos získala 32 medailí na mnoha světových soutěžích. Zejména Bushmills 21 Year Old Single Malt se dařilo a získala dvě zlaté madaile na International Wine and Spirit Competition a The Spirits Business Irish Whiskey Masters. Zároveň byla oceněna zlatou medailí v San Franciscu na 2012 San Francisco World Spirits Competition, kde získala i titul Nejlepší irská whiskey. Dále byla oceněna titulem Best Irish Single Malt a Best Irish Single Malt 21 Years and Over na World Whiskies Awards. A kdo se pohybuje ve světě tvrdého alkoholu a whiskey, ten ví, že tyhle ceny už mají svou váhu.Autor: Jan Čech