Restaurant Soave byl otevřen v říjnu minulého roku v Jagellonské ulici v Praze na Vinohradech. Místo je to klidnější, v postranní ulici – lokalita jako stvořená pro znalce dobrého jídla, kteří jsou ochotni vydat trochu energie, aby našli skutečnou kvalitu.


Interiér a nádobí

Do restaurace se vchází dolů po několika schodech. Recenzní návštěva vyšla na večer, takže nelze hodnotit, jak dobře je interiér za dne osvětlen přirozeným světlem. Vnitřní stěny jsou nechány neomítnuté, takže je vidět původní hrubé zdivo. Stoly a kredence ze světlého dřeva jsou doplněny u zdi polstrovanými lavicemi a v prostoru designovými židlemi, obojí je v tmavé barvě. Celkově může interiér vyvolávat dojem chladu, i když bylo dobře vytopeno.

Nádobí je designové, pro každý chod bylo jiné. Celkově působilo velmi elegantně s přídechem tvůrčí hravosti. Sklenice jsou z jemného skla, do ruky i do úst velmi příjemné.


Menu a jídlo

Jídelní lístek je přiměřeně krátký a zároveň dost obsáhlý, aby si každý mohl vybrat podle svého gastronomického vkusu. Všechna jídla mají apartní názvy, vzbuzují chuť projíst se celým menu. Je v nich příslib a přitom jsou dost zřetelné. V předkrmech byly překvapivé plátky červené řepy s krémem z kozího sýra a karamelovými ořechy s rukolou nebo pojetí bramborového salátku ke králičímu hřbetu. Na hlavní chod jsme vyzkoušeli steak z candáta a kukuřičné kuře, obojí ve vynikající úpravě a velmi dobré chuti - i díky kvalitnímu masu. Všechno bylo stylově proloženo sorbetem a zakončeno vynikajícím dezertem: raviolami z ananasu s kokosovou pěnou. Všechna uvedená jídla mají většinou delší názvy, ale jejich zveřejněním bychom odhalili celé tajemství.

Kuchař Jan Souček, který získal v sezoně v roce 2007/2008 titul Kuchař roku v kategorii junior, dbá na kvalitu všech vstupních surovin a serióznost dodavatelů. To je nejspíš v jeho práci největší dřina, protože výsledná jídla vypadají jako plody radostné kreativity.

 


Obsluha a detaily

Personál je dostatečně pozorný, ale rozhodně ne vlezlý. U vchodu je menší recepční pult, kde obsluha odebere kabát a pověsí ho na ramínko. Jsou zde i křesílka, kde by případně mohli hosté počkat, kdyby něco ještě nebylo připraveno. Pobyt na dámských toaletách je příjemným zážitkem, a to i z estetického hlediska, protože jsou obloženy velikými extravagantními dlaždicemi v barvě červené a bílo-černé.
 Autor: Jana Vlková | Fotografie: autorka