Tečka za hostinou

Najedli jste se k prasknutí masitých grilovaných dobrot, ale pořád vás honí mlsná? Udělejte si za hostinou sladkou tečku. Pro dezerty připravované na grilu je ideální vyhasínající plamen na konci grilování. Nejchutnější je grilované ovoce, přičemž můžete používat jak to z naše (hrušky, jablka), tak ovoce exotické.

Ovoce můžeme grilovat i na špízu. Klikněte pro větší obrázek!Zvládne to každý

Nejjednodušším způsobem, jak grilovat ovoce, je dát ho do alobalu. K němu přidejte cukr, koření a třeba trochu likéru. Ovoce lze opékat také na špízech nebo ho jen ve velkých kusech položit na mřížku. Vždy ho ale pocukrujte, aby v teple zkaramelizovalo. Vůně pak bude skutečně omamná... A když grilované ovoce doplníte třeba čerstvě připravenými lívanci, křupavou grilovanou houstičkou, šlehačkou či zmrzlinou, věřte, že se budete olizovat až za ušima.

Tři nejlepší recepty

1. Grilovaná jablka se skořicovými tousty

Potřebujete: 4 sladká jablka, šťávu z půlky citrónu, 4 sladké housky, 4 lžíce rozpuštěného másla, 2 lžíce krystalového cukru, 1 lžičku mleté skořice 

Ananas s rumovo-máslovou polevou. Klikněte pro větší obrázek!

Postup: Zbavte jablka jádřince, nakrájejte je na silnější plátky a pokapejte citrónovou šťávou. Také housky nakrájejte na silné plátky a potřete je máslem po obou stranách. Jablka i housky dejte na středně horký gril a grilujte 3 až 4 minuty, dokud nezezlátnou. Jednou otočte. Pak smíchejte cukr se skořicí a posypte jím plátky na grilu. Nechte ještě na mřížce asi minutu, dokud cukr nesyčí. Jablka dejte na opečené housky, posypte zbylým skořicovým cukrem a podávejte ještě horké.

2. Ananas s rumovo-máslovou polevou

Potřebujete: 1 středně velký ananas, 2 lžíce hnědého cukru, 1 lžička mletého zázvoru, 4 lžíce rozpuštěného másla, 2 lžíce rumu 

Postup
:
Ostrým nožem nakrájejte ananas na čtvrtky a vyřízněte vnitřní vlákno. Nařízněte ananas mezi dužninou a slupkou, ale neoddělujte. Dužninu pak ještě nakrájejte napříč na silné proužky. Napíchněte na bambusové špízy, které jste předtím nechali 15 minut namočené ve vodě. Propíchněte špízem každou čtvrtku tak, aby naříznuté proužky držely pohromadě. Smíchejte cukr, zázvor, máslo a rum a potřete touto směsí ananas. Grilujte asi 4 minuty, pak je polijte zbylou směsí a podávejte.

Ovocné špízy. Klikněte pro větší obrázek!3. Ovocné špízy

Potřebujete: 2 banány, 2 kiwi, 12 jahod, 1 lžíci rozpuštěného másla, 1 lžíci citrónové šťávy, 1 lžičku mleté skořice 

Postup: Oloupejte kiwi a banány a nakrájejte je na kousky. Napichujte je spolu s omytými jahodami střídavě na dřevěné špízy, které jste před tím dali na 15 minut do vody. Smíchejte máslo, citrónovou šťávu a mletou skořici a směsí ovoce potřete. Grilujte na středně horkém grilu asi 2 až 3 minuty dozlatova, jednou otočte. Podávejte například se šlehačkou, čokoládou nebo zmrzlinou.

Tip: V rubrice Recepty » najdete tyto i mnoho dalších receptů. Navíc tam i vy můžete přidat své oblíbené recepty.


Text: Lenka Pavlíková
Foto: www.jksport.cz, www.svojtka.cz