Deset tipů pro zdravé grilování 
Nejdůležitější pro grilování jsou kvalitní suroviny, bez nich se žádné grilování neobejde. Na venkově, kde bydlíme nebo trávíme své volné chvíle na chatě či chalupě, je nákup v prodejnách COOP snadný a pohodlný. Čerstvost a kvalitu potravin zaručuje spolupráce s českými dodavateli a díky tomu krátká cesta ke spotřebiteli. Dobré vztahy s dodavateli jsou zárukou důvěry. „Známe svoje dodavatele a víme, jak a kde jsou suroviny vyráběny,“ to je pravidlo, kterým se řídí obchodní strategie skupiny COOP.

Klikněte pro větší obrázek!Jiný kraj, jiné speciality. Nabídka v prodejnách COOP je rozmanitá a respektuje regionální odlišnosti. Spoluprací s regionálními dodavateli chce COOP pomáhat v jejich růstu a tím zajistit zásobování čerstvými domácími surovinami nejvyšší kvality.

Vždy kvalitní a čerstvé maso je nutným předpokladem úspěšného grilování, velkou oblibu si získává i grilování zeleniny a dokonce i ovoce. Grilované paprikové lusky s kuřecím špízem nebo grilovaná vepřová krkovička s ogrilovaným kolečkem ananasu jsou inspirující chutě plné dráždivých protikladů.

Desatero zdravého grilování podle šéfkuchaře pražské restaurace Enzo Cafe 

  1. Maso vždy krájet přes vlákno – zůstane křehké
  2. Maso před grilováním naložit do kořenící marinády – vůně a chutě se v mase rozleží
  3. Marinádu nikdy nesolit, maso zůstane křehké a solí se až v závěru grilování
  4. Grilovací rošt potřít za studena olejem, zamezí se přilepení masa k mřížce
  5. Zeleninu i ovoce je také možno marinovat, obohatí se přirozená chuť
  6. Grilování v alobalu je ideální při grilování s nádivkou
  7. Ryby před úpravou je vhodné propláchnout citronovou vodou a osušit, zbaví se silné rybí příchutě a slizu
  8. Do marinády je možné přidat čerstvé byliny, rozjasní chuť masa
  9. Máslo nikdy při grilování nepoužívejte, připaluje se
  10. Máslo nebo bylinkové máslo nechte v závěru roztéci se na mase

Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

Na chatě či chalupě má grilování nezapomenutelnou atmosféru, opustíme své zařízené kuchyně a spolu s přáteli a rodinou se společně podílíme na vzniku kulinářského zážitku na zahradě či terase. Cestujeme-li, sjíždíme-li řeku na lodi, putujeme na kole, má grilování příchuť dobrodružství a kočování od města k městu. V prodejnách COOP, kterých je více než 3000 po celé naší republice, spolehlivě nakoupíte vše potřebné pro grilování a stačí se jen pustit do některého z našich vyzkoušených receptů, které najdete v naší rubrice Recepty.

Text: redakce
Foto: COOP