Houskové knedlíky - nejlepší příloha

Všechny ty klasické české omáčky, jako rajská, nebo koprovka, nemohou dost dobře existovat bez knedlíků. I tradiční vepřo knedlo zelo nebo guláš jsou vždy nabízeny s knedlíkem, i když v několika variantách - houskové, bramborové, špekové apod.

Klikněte pro větší obrázek!Ačkoliv knedlíky nemají historicky český původ, jak už z německého názvu „knödl“ vyplývá, přesto u nás velmi rychle zdomácněly. Je známo velmi mnoho druhů, ať už jsou to klasické houskové nebo kynuté, bramborové, chlupaté, špekové, hrníčkové, vařené v ubrousku, ovocné kynuté, ovocné bramborové nebo ovocné tvarohové. Pro začátek se zmíníme o těch nejpoužívanějších - houskových.

Houskové kynuté knedlíky

Houskové knedlíky jsou jednou z variant kynutých knedlíků.Kynuté znamená kypře-
né, čehož dosáhneme použitím droždí nebo kypřícího prášku. Základem pro přípravu je tedy hrubá nebo polohrubá mouka, vejce rozmícháme v tekutině (nejlépe jen žloutek, protože bílkem těsto ztuhne), sůl (1/2 lžičky na 500 g mouky), droždí (1/2 kostičky na 500 g mouky) a mléko nebo voda (minimálně 1/4 l, lepší než voda je sodovka, více knedlík nakypří). Do klasických houskových knedlíků se ještě přidává na kostičky nakrájené pečivo (rohlíky, housky), které by mělo být alespoň den staré. Na dávku 500 g mouky stačí jedna houska nebo jeden rohlík. Knedlíky by měly být nadýchané a neměly by být rozvařené. Z těchto důvodů je někdo vaří jen v páře, nikoli ve vodě. Jak tedy přesně na to?

Klikněte pro větší obrázek!Přesný postup přípravy

Do mísy nasypeme mouku, osolíme ji, přidáme v misce rozmíchané droždí a po částech vlažnou tekutinu (mléko nebo sodovku) s rozšlehaným žloutkem. Zaděláváme vláčné těsto, do kterého zapracujeme na kostičky nakrájenou housku. Těsto vypracováváme tak dlouho, až se nelepí na vařečku nebo stěny nádoby. Těsto poprášíme moukou a nádobu přikryjeme utěrkou a necháme na teplém místě vykynout. Čím déle těsto odpočívá, tím je chutnější. Z vykynutého těsta pak vypracujeme válečky, asi tak 20 cm dlouhé a necháme je ještě chvilku (tak 10 - 15 minut) kynout.

Do hrnce dáme vařit vodu, mírně osolíme a když se voda vaří, vložíme do ní válečky knedlíků a vaříme pod pokličkou 20 - 25 minut. Zpočátku je podebereme vařečkou, aby se nepřilepily ke dnu. Lepší je vařit je ve větší nádobě, aby měly prostor a nemělo by se jich vařit hodně najednou, protože vařením ještě nabudou a nemusely by se do hrnce vejít. Běžné je tak vařit dva válečky najednou. Během vaření knedlíky pravidelně obracíme. Uvařené je vyjmeme a rychle propícháme vidličkou, aby z nich vyprchala pára a nesrazily se. Ihned je nakrájíme na plátky, pokud nemáme kráječ, stačí nit.

klikněte pro větší obrázek klikněte pro větší obrázek

K čemu se hodí jaké knedlíky?

Houskové nebo kynuté knedlíky jsou nejvhodnější k omáčkám, pečeným masům se zelím, gulášům apod. Bramborové knedlíky jsou vynikající k pečeným masům se zelím nebo špenátem, gulášům, ale zejména k pečené drůbeži, uzenému masu s cibulkou nebo k různým variantám masových směsí.

Je pravdou, že co člověk to jiná chuť a tak se můžeme setkat i s kombinacemi, které by se nám ani nezdály. Ačkoliv nás poslední dobou provází trend tzv. zdravé výživy nebo správného stravování, určitě je jisté, že knedlíky, ať už v jakékoli podobě, v českém jídelníčku ještě hodně dlouho zůstanou.

Recept na kynuté houskové knedlíky

Suroviny:
500 g hrubé mouky
1/4 l mléka (nebo perlivé vody)
1/2 kostičky droždí
1 vajíčko
1 houska (tvrdší)
sůl
V hrnku rozmícháme vajíčko s mlékem a nalijeme do mísy s moukou, osolíme a přidáme droždí a na kostičky nakrájenou housku (dle chuti). Vše proděláváme vařečkou až se těsto nelepí na stěny. Necháme na teplém místě tak 10 minut kynout, poté na vále vytvarujeme knedlíky, přikryjeme utěrkou a necháme kynout dalších 20-30 minut. Vaříme 20-25 minut. Voda nesmí moc vřít, aby se knedlíky nerozvařily. Hned po vyjmutí z hrnce knedlíky propícháme, aby z nich vyšla pára a neklesly.

Tento recept a spoustu dalších najdete v naší rubrice Recepty.

Klikněte pro větší obrázek!Užitečný tip

Droždí rozmícháme v misce s lžičkou vlahého mléka, po rozpuštění přidáme ještě trošku mléka pro lepší vykynutí.

Příště se zde blíže podíváme na přípravu bramborových, pivovarských a rychlých hrnkových knedlíků…

Text i foto: Káča Vítková, Profimedia.cz