Bavorsko má spoustu nádherných přírodních zákoutí a nejrůznějších památek. Nedaleko rakouských hranic, na samém jihu země leží Füssen. Město je proslulé především nedalekým zámkem Ludvíka II. Bavorského, ale lemují ho i nádherné hory. Poslední, největší a nejslavnější romantik si vybral dobře. Možná si jej krajina sama přivolala, protože není jasné, zda byl zcela příčetný. Na velikonoční výlet je to dobrá destinace. V Bavorsku totiž mají milý zvyk věšet velikonoční vajíčka na keře a stromy, a tak vás budou provázet, kamkoli se vydáte. Malovaná vajíčka se bimbají ve svěžím jarním vánku před soukromými domy i před hotely.

 

Nejromantičtější zámek

Na kopci, tedy spíš skalním ostrohu nad městem Füssen se vypíná zámek Neuswanstein. Připomíná zámek Sněhurky, nebo spíš její macechy z první animované verze této pohádky. Návštěvu stavby, která je v panoramatu okolních hor opravdu kouzelná a kterou bere každý rok útokem přes milion návštěvníků, si rozmyslete dopředu. Interiér je jedinečný, pokud si k němu budete promítat příběh bavorského krále, který si velice přál, aby se podobal Ludvíku XIV. Drobnou vadou jsou jen ti ostatní návštěvníci, kteří to chtějí vidět také. Lístky se zde prodávají na určitou hodinu a samozřejmě hodně dopředu. Na minutku přesně vás pak vpustí dovnitř, abyste mohli obdivovat nejčistší romantismus, dotýkající se na mnoha místech kýče. Nevynechejte prohlídku kuchyně. Instalace nádherného měděného nádobí v kuchyni velké jako tělocvična rozjaří každou milovnici vaření.

 

Do jezera nebo na jezero

V romantickém okolí městečka Füssen nechybí jezero. Na zimu se vypouští a na brzkém jaře se dá po jeho dně chodit. Tedy jenom po okraji, protože prostředek zůstává rozbahněný. A máte další neobvyklé kulisy pro provozování prospěšných sportů. S oblibou se sem chodí pro lepší kondici s hůlkami na nordic walking. Kdy se jezero napouští, vědí jen místní a záleží to především na počasí, jaké jaro a tání přinese. Později se na vodě jezdí na loďkách, což je také velice příjemné.

 

Rybu nebo kalorickou bombu

Protože předvelikonoční čas je přece jen časem půstu, můžete ochutnat místní ryby. Svěží říčky a alpská jezera jsou nejen tady, ale i v Rakousku jsou jich plná. Nejznámější a nejlepší jsou siveni, ryby příbuzné pstruhům. Na jídelním lístku je hledejte pod jejich německým jménem Saibling. A pak je ve městě Füssen speciální a specializovaná cukrárna. Její sortiment tvoří sladké koule Ballen s nejrůznějšími příchutěmi. Jsou mohutné. Jako by byly symbolem přímočarého a radostného vztahu Bavoráků k jídlu.

 

Recept: Siven na zelenině

Připravte si: 1 velká mrkev, 1 cuketa, 1 velká cibule, 1 bulva fenyklu, Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Chuťovky | Více...

 Autor: Jana Vlková | Fotografie: www.isifa.com, Fussen Tourismus und Marketing, DZT, Jana Vlková