Veletrh o jídle a pití se letos bude konat v Křižíkových pavilonech již po šesté. Bude probíhat společně s výstavami Holiday World a Golf show, které jsou umístěny v obou křídlech Průmyslového paláce v Praze Holešovicích. Všední dny jsou určeny odborníkům a široká veřejnost se s novinkami v gastronomii může seznámit v sobotu a v neděli 11. a 12. února od 9 hodin ráno. V sobotu se končí v 18 hodin, v neděli v 17 hodin.


Ochutnávky dobrot

Favoritem degustací je výběrová čokoláda, kterou budete moci nejen ochutnat, ale také uvidíte zajímavé ukázky přípravy pralinek. I když venku vládne zima, bude na programu seznámení s tajenstvím zmrzliny, poučení o rozdílech mezi kopečkovou a točenou, a zjistíte, co je to architektura chuti a jak pestré jsou možnosti zdobení.

Ke sladkostem patří nějaký nápoj. Uvidíte netradiční způsob domácího pražení kávy a její přípravy. Trocha teorie je připravena na přednášce s názvem Byl jednou jeden bob aneb cesta od kakaovníkového bobu až po odlitek luxusní čokolády na stole zákazníka. A konečně tu bude také Čajová škola, která představí „čajový svět“ a ukáže vám správnou přípravu tohoto nápoje. A konečně v neděli odpoledne můžete navštívit otevřený kurz modelování z marcipánu.


Další zajímavosti nejen ke koukání

Celý pavilon C je věnován kávě a soutěžení baristů. V pavilonu E můžete vidět mistry carvingu, tedy dekorativního vyřezávání ovoce a zeleniny. A v neděli před polednem bude mít svou kuchařskou exhibici Emanuel Ridi. A pak se můžete těšit na jeho autogramiádu. Jídlo a pití představí i cestovatelská část veletrhu. Kdo bude chtít ochutnat tradiční medovinu, může se v sobotu vydat na stánek východních Čech. Degustace dalmatských specialit šibenického regionu bude probíhat v expozici Chorvatského turistického sdružení v sobotu i v neděli a ukázky výroby zdobeného perníku předvede perníkář z Pardubického kraje. Další překvapení vás čekají přímo na výstavě.


A za kolik?

Plné vstupné pro dospělé návštěvníky je 150 Kč, zlevněné vstupné pro studenty, seniory a děti do 18 let je 80 Kč, rodinné vstupné (2 dospělí + 1 dítě nebo 2 děti do 15 let) je za 300 Kč a odborníci zaplatí 600 Kč. Letos poprvé je možné koupit vstupenky v síti Tiketstream za nižší cenu než na pokladnách.
 Autor: Jana Vlková | Fotografie: www.isifa.com, Incheba