Jiný kraj...

Vepřo-knedlo.-zelo je národní jídlo České republiky. Tento pokrm se skládá z pečeného vepřového masa, dále knedlíků, a to buď houskových nebo bramborových, a zelí. Jako běžnější jsou uváděny knedlíky houskové, názory se ale liší kraj od kraje. Stejně tak zelí může být podáváno jak bílé, tak červené, přičemž daleko běžnější je zelí bílé. Na slavnostních talířích například na svatbách a jiných hostinách ale může být podáváno více druhů masa, knedlíků i oba druhy zelí.

Vepřo-knedlo-zelo Vepřová pečeně

Začneme u masa

Správně připravené maso je základem. Někdo preferuje trochu prorostlejší maso, nejlépe bůček, jiní mají zase raději maso libové. Radíme volit zlatý střed tak, aby maso nebylo úplně suché, ale také ne příliš tučné – například krkovičku, pečeni nebo plec. Tipů na pečení masa existuje mnoho – my doporučujeme pro lepší chuť péci řádně opláchnuté a osolené maso na sádle, v průběhu pečení přidávat kolečka cibule a nakonec plátky česneku. Maso pravidelně podlévejte a pečte ho pomalu (na cca 180 stupňů). Lepší kůrčičku získá, když ho těsně před dokončením pečení přelijete trochou vody.
Náš tip! Pokud máte málo času, můžete si maso předpřipravit v papiňáku a pak ho jen dopéci.

Rychlé houskové knedlíky

Rozhodnete-li se pro knedlíky houskové, můžete si na trhu vybrat řadu již hotových chutných knedlíků, od levnějších typů až po knedlíky v bio kvalitě. Chcete-li raději knedlíky domácí, zkuste náš recept. Připravte si asi půl kila hrubé mouky, 1 žloutek, 1 litru mléka, 4 den staré housky, prášek do pečiva a sůl. Do připraveného mléka rozkvedlejte žloutek a lžičku soli. Připravenou směs nalijte do proseté mouky a propracujte vařečkou tak, aby v těstě nebyly bublinky a nelepilo se na vařečku. Těsto ještě jednou pomoučněte a nechte odpočinout. Mezitím si nakrájejte housky na kostky a připravte si asi půl prášku do pečiva smíchaného s trochou mouky. Poté vše vmícháme do těsta a připravíme dvě šišky, které vaříme 15 až 20 minut.

Domácí knedlíky Zelí

Nestyďte se za polotovary

Pokud se rozhodnete pro knedlíky bramborové, máte také několik možností, jak si práci usnadnit. Bramborové knedlíky jsou sice také na trhu k dostání již v hotové verzi, ale zřídkakdy se jejich kvalita blíží domácímu výrobku. Schůdnější variantou je proto koupit polotovar bramborových knedlíků v prášku a podle návodu knedlík snadno a rychle připravit. Existuje i kombinovaná verze: Uvaříte dvě, tři větší brambory ve šlupce, oloupete a nastrouháte, pak vmícháte knedlíky v prášku a přidáte žloutek. Ujišťujeme vás, že hotový knedlík od domácího nikdo nepozná! 

Zelí kyselé, nebo sladké?

Kyselé zelí lze koupit již připravené buď v sáčku nebo ve sklenici. Takové zelí je nejlepší vyklopit na zesklovatělou cibulku, ohřát a případně dochutit solí nebo cukrem. Pokud si chcete vykouzlit vlastní zelí, budete potřebovat jednu menší hlávku zelí, cukr krupici, mouku, velkou cibuli, olej, celý kmín a sůl. Nakrouhané zelí podlijte a duste s trochou vody v hrnci. Pozor! Je lepší nepřiklápět hned hrnec pokličkou, vyprchají tak čpavé látky. Až zelí změkne, slijte ho. Mezitím si lehce zpěňte cibulku a zasypte ji moukou. Do jíšky přidejte okapané zelí a kmín a nechte znovu s trochou vody povařit. Pak už jen dochuťte solí a cukrem.

Text: Zuzana Veselá
Foto: flickr.com; knedlik.cz; clancys.ca; mujplan.cz