Masíčko, maso

K tradičním řeckým masovým pokrmům patří musaka, to je teplý pokrm, maso zapečené jako nákyp s lilkem, nebo bramborami či polité bešamelem. Má tak mnoho lahodných variant a podob, vyznačujících se bohatě bylinkami a kořením.

Gyros asi znají všichni, je to skopové nebo vepřové maso grilované na horizontálním grilu, z něhož se odřezává a pojídá se salátem nebo chlebem pita.

Také suvláki jsou výborné. Tento řecký špíz z několika druhů masa je výborný. Kefkédés placičky z mletého masa připomínají naše karbanátky, ale jsou mnohem kořeněnější a dochucené bylinkami. Často se grilují na kameni.

K masovým pokrmům s menším množstvím masa Řekové řadí pastício. Jsou to vlastně takové zapečené těstoviny s mletým masem přelité bešamelem. Mezi velice oblíbené patří dolmádes – závitky v zelném listě, jejich obsahem jsou rozličné směsi masa, rýže, ryb, mleté zeleniny a koření.

Musaka
Musaka se podává v mnoha restauracích zapečená v malých keramických miskách.

Zeleninové bašty a pečivo

Z neuvěřitelně lahodných zeleninových pokrmů nelze nejmenovat především řecký salát, zvaný choriátiki, jehož nepostradatelnou komponentou jsou sýr Feta a olivy. Hodně vyhledávanou specialitou jsou tzatziki – což je vlastně jogurt s okurkou, ochucený česnekem, koprem, případně dalšími ingrediencemi.

Méně známé, ale velmi dobré jsou yemistá – papriky plněné rajčaty a rýží, někdy i masem. A ke všem těmto dobrotám (a nejen k nim) se kromě tradičního bílého chleba používá také plochý a kulatý chléb pita, i mnoho nejrůznějších kousků drobného pečiva posypaného sezamovými semínky.

Recept: Řecká musaka

Připravte si: 2 lilky, sůl, 1 cibuli, 2 stroužky česneku, 4 lžíce olivového oleje, 750 g mletého masa, Pokračovat...

Další recepty: Hlavní chod | Salát | PolévkaDezert | Grilování | Více...

Řecké moučníky a ovoce

I sladké (velmi sladké) mají Řekové rádi. Podstatou mnohých dezertů je listové těsto, oříšky (vlašské, lískové, i jiné), med a sirup. Kupříkladu taková pravá řecká baklava. Vyrábí se z listového těsta, náplň tvoří oříšky, med a sirup. A je opravdu hodně sladká.

Závitek zvaný kadáifi obsahuje rovněž oříšky a sirup. A delikátní pravý řecký jogurt má v sobě opět med a oříšky, a podává se jako dezert. Pokud chcete něco lehčího, zkuste ovoce, které je úplnou tečkou stolování. Bývají to četné druhy melounů a další sezónní ovoce, které zrovna dozrává.

Salát
V pravém řeckém salátu nesmí chybět olivy a feta sýr.

Čím to všechno zapít?

Ouzo asi řekne každému z nás něco o tom, co se v Řecku považuje za národní nápoj. Tento anýzový likér je jemný, lahodný a míchá se s vodou. Při tom dostává charakteristické bílé zabarvení. Silnějším a všeobecně hodně vyhledávanějším turisty je Metaxa – kvalitní koňak musí zrát cca 3 roky v dubových sudech, následně se míchá s některým kvalitním muškátovým vínem a směsí bylinek. Poté ještě půl roku dozrává. Balkán celkově je znám nápojem zvaným rakije. Taktéž i Řecko.

Krom toho je Řecko i kolébkou mnoha dobrých vín. Vinařství tu má dlouholetou tradici i své pěstitelské, výrobní a zpracovatelské postupy. Mezi nejznámější bílá vína patří Retsina, charakteristická chutí pryskyřice, která se do něj přidává při jeho dozrávání.

Řecko má i své pivo, to ovšem není tolik známé a oblíbené jako jiná zahraniční piva.

Chcete-li nealko, volte džus. Ten se téměř v každé restauraci a kavárně připravuje čerstvý – na očích zákazníkům. Skvělé je i frappé – tzn. ledová, bohatě napěněná káva. Kávu umí Řekové připravit skvěle na mnoho způsobů. Tak jako jinde (například v Turecku) i zde se silná a sladká káva popíjí v malých šálcích, vyrobená ideálně v nádobce zvané briki nebo v džezvě.

Sladký závitek kadáifi
Sladký závitek kadáifi je také oříšky a medem.

Text: Pavla Zigová
Foto: flickr.com