Kromě odborných konferencí a seminářů a přehlídek profesionálních technologií, které budou zajímat spíše odborníky, budou probíhat i akce, které budou zábavné a divácky vděčné i pro laické návštěvníky.

Jak chutnají regiony...

... zjistíte v pavilonu P, ve stánku pojatém jako restaurace s profesionálním zázemím, kde se uskuteční projekt Asociace hotelů a restaurací ČR zaměřený na propagaci regionálních specialit. „Chceme pokračovat v úspěšném restauračním modelu, který se nám osvědčil už na minulém ročníku. Protože jde o veletrh určený přímo profesionálům z oboru, dáme zde prostor také našim partnerům – dodavatelům technologií. S jejich přístroji a zařízeními budeme přímo na živo pracovat a vařit, tak abychom zároveň zpopularizovali moderní techniku pro profesionální kuchyně,“ přibližuje záměr Lukáš Limprecht, viceprezident Asociace hotelů a restaurací ČR pro gastronomii. Projekt počítá také s velkoplošnou obrazovkou, která divákům umožní koukat kuchařům přímo pod ruce.

Návštěvníci však mohou kromě českých regionů ochutnat také zahraniční dobroty. Oficiální expozice chystají Kanada, Brazílie, Velká Británie, Chorvatsko a další státy. Vůbec poprvé se představí firmy z  z italské Kalábrie a po přestávce se do Brna vrací oficiální účasti z Maďarska a Německa.

Čas na kávu

Posezení u kvalitní kávy nabídne veletržní Coffee Test Zone - kavárna s ukázkami baristického umění a Latte Art, bloky školení baristů i atraktivní soutěží. Najdete ji v pavilonu P v sousedství firem dodávajících kávu či profesionální kávovary. Ze známých značek kávy letos nebudou chybět například Lavazza, J.J.Darboven, Manuel Caffé nebo Covim, z kávovarů pak Jura, Astoria a další. Společnost PH compact na veletrh připravuje také zážitkovou fotogalerii velkoformátových tisků s tematikou kávy, takže milovníci tohoto nápoje v pavilonu P potěší nejen chuť a čich, ale i svůj zrak.

K dobré kávě patří kvalitní zmrzlina a na Salimě opravdu bude z čeho vybírat. Letos se v pavilonu P sejde jedinečná přehlídka firem, které dodávají zmrzlinové směsi a stroje: Maláč, Eiskon, Cesk, PreGo, Le Patio (Fabbri), Allmond a další.

Moravští vinaři zvou k ochutnávkám

Tradiční Mezinárodní vinařský veletrh VINEX opět poskytne možnost srovnání jak tuzemské a zahraniční produkce, tak jednotlivých moravských vinařství. Stánky producentů a distributorů vína z pěti zemí naleznete v pavilonu V, kde ochutnáte vína ze společností jako Chateau Lednice, Palavín, Vinařství u Kapličky, Vinařství Lahofer, Vinařství Petr Skoupil a přibližně dvou desítek dalších. Představí se rovněž Střední škola vinařská Valtice a samozřejmě i Vinařský fond ČR na společném stánku s Národním vinařským centrem.

Brněnské výstaviště se opět stane také místem slavnostního vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže vín GRAND PRIX VINEX. Úspěšné vzorky z letošního již devatenáctého ročníku mohou návštěvníci ochutnat na tradičním stánku, který je propojen s degustační zónou. Pořadatelé samozřejmě zajistili také zázemí potřebné k degustacím včetně skla a jeho centrálního mytí. Využijte tuto výjimečnou příležitost a přijďte ochutnat třeba mladá vína z ročníku 2011, který má patřit k těm mimořádně zdařilým!

Pekaři budou hledat mistry oboru

Jak funguje provoz profesionálního pekařského centra návštěvníci uvidí dokonce na vlastní oči. Podnikatelský svaz pekařů a cukrářů v ČR pořádá přímo v pavilonu P třídenní finále soutěže Český pekař roku JUNIOR. Od 28. 2. do 1. 3. se zde utkají nejlepší mladí pekaři z odborných škol a učilišť v celé České republice.

„Před dvěma lety jsme se rozhodli dodat soutěžím větší atraktivnost a přilákat pozornost odborné veřejnosti, sponzorů a médií. Proto se již 17. ročník této národní soutěže mladých pekařských a cukrářských talentů bude znovu konat v pekařském centru pavilonu P,“ uvedl předseda profesního svazu Jaromír Dřízal. Možnost sledovat výkony soutěžících podle něj bude atraktivní pro odbornou veřejnost i pro návštěvníky z jiných oborů, kteří nemají často možnost sledovat celý proces výroby pečiva, od míchání a tvarování až po pečení.

Současně zde proběhne také 1. ročník soutěže o „Nejatraktivnější výrobek roku“, která je vyhlášena v kategoriích pekařské a cukrářské výrobky. O titul se mohou ucházet organizace, školy i jednotlivci a soutěžní výrobky budou po celou dobu veletrhu MBK vystaveny ve vitríně v pavilonu P.

Více informací o mezinárodních potravinářských veletrzích SALIMA 2012 a kompletní doprovodný program najdete na www.salima.eu, kde se zároveň můžete zaregistrovat jako návštěvník a získat slevu na vstupném.

Akce probíhá do 2.3., máte tedy nejvyšší čas.Autor: PR článek | Fotografie: www.isifa.com