Tento stůl za svou jarní výzdobu dokonce získal ocenění odborné poroty. Možná ale působí zbytečně přeplněně. Začněme ze široka
Už máme umytá okna, ve kterých visí záclonky s jarním motivem a na parapetu stojí několik květináčů s narciskami a jarními bylinkami. Když je pěkný den, svit slunečních paprsků navíc zdůrazňuje naši práci, kterou jsme si dali s jarním úklidem a jarní výzdobou naší kuchyně. Při té příležitosti je vhodné uklidit zapomenuté zbytky vánoční dekorace, odstranit zejména suché vázy, protože ty se k jaru příliš nehodí a chytá se na ně prach, navíc podle feng šui dokonce berou energii!


Prostíráme
Oproti zimní nebo podzimní výzdobě stolu a kuchyně má ta jarní poněkud odlišný charakter. Hodí se samé svěží a veselé barvy. Pojďme tedy prostřít na jarní slavnostní oběd. Na stůl se nám může hodit hráškově zelený ubrus, ubrousky se sněženkami, řezané tulipány a vesele žluté nebo bílé nádobí. Zejména polévkové misky by měly být jednobarevné, aby v nich pěkně vynikly bylinky v jarní polévce. 


A takhle připravuje jarní tabuli profesionální cateringová firma. Decentní výzdoba působí svěže, výborně působí tulipány a zelená miska na svíčky. Jarní polévka
Možná vás překvapí, jaké všechny bylinky a květy je možné do jarní polévky přidat. Takovou typickou jarní polévkou je buď kuřecí nebo zeleninový vývar s mrkví a hráškem, buď čistý nebo zahuštěný vajíčkem. Z bylinek lze použít sekanou pažitku, petrželku, ale také mladé kopřivy, chudobky, pampelišky či květy violky. Takto barevná polévka nejenže má osvědčené detoxikační účinky, ale bude vypadat skutečně jarně. Navíc pěkně vypadající jídlo je tzv. praktickou dekorací, kterou ocení i muži, protože dekorace, která je k jídlu, je v jejich vnímání světa jedinou užitečnou dekorací! Barevnou jarní polévku můžeme servírovat z polévkové mísy. Na trhu je nepřeberné množství krásného nádobí, člověk je často omezen jen velikostí skladovacího prostoru. Je sice pěkné, mít nádobí ke každé příležitosti, ale není to zdaleka nutné.


A teď hlavní chod!
Jako hlavní chod se hodí pečená drůbež s rýží nebo brambory, salátem a jarní nádivkou, kam opět můžeme přidat bylinky. Petrželku a mladou cibulku na brambory, kopřivy do nádivky a česnáček lékařský do zeleninového salátu. K pití si můžete dopřát sklenici piva nebo lehké víno. Jarní kávě to sluší ve veselých žlutých nebo oranžových podšálcích. Desert by měl být lehký a osvěžující, abyste vám zbyl dostatek energie na jarní procházku. Nezbývá než vyleštit příbory a začít servírovat.


Text: Markéta Veselá
Foto: Matthew Patrick Smyth, Inc., Hansen Motorsport, University of Puget Sound, Stephen Hayward