Tato venkovská kuchyně je opravdu bohatě nazdobená, ale cottage stylu množství dekorací rozhodně nevadí. Podmínkou je striktně neutrální základ, který zde vytváří světlá podlaha z dubových prken a bílý nábytek.

Bytelný a pravděpodobně také dubový stůl dostal u příležitosti vánoc čistě bílý ubrus, který vytváří dokonalý podklad pro jakékoliv další aranže. Starožitné židle renovované důsledným odstraněním všech vrstev laků jsou působivé jemnou patinou.

Jako akcent působí tmavé plochy, se kterými architekt šetřil, aby zachoval lehkost a vzdušnost interiéru. V kuchyni hraje tuto roli kontrastně černá pracovní deska z leštěného kamene spolu s kováním nesoucí rám na osvětlení a kuchyňské potřeby.

V jídelně na sebe zaslouženě přitahuje pozornost otevřený solitér z ořechového dřeva využívaný ve vánočním čase pro vystavení drobných dekorací, osobních přání a pohlednic.

Kuchyně je velmi střídmá a díky světlé výmalbě v máslovém odstínu působí čistě. Domácí atmosféru a pohodu sem vnáší množství dekorací: zelená srdíčka na červených stuhách, nazdobená římsa zabudované digestoře, dva mohutné svícny z patinovaného dřeva dovezené z daleké Asie, perníková chaloupka a jednoduchý svícen s ořechy.

Stůl působí svátečně díky lesku a třpytu skla, svícnů a vázy. Křehce působí „bublinky“ z transparentních vánočních ozdobiček na talířích, pohádkově dekorativní smrčky. Ústředním bodem stolu je navzdory své jednoduchosti působivé aranžmá z větviček „vyrůstajících“ z jemného bílého písku.

Inspirujte se radami architektky: 

Kuchyně

Podobně jednoduchou bílou kuchyni s profilovanými dvířky zakoupíte v IKEA.

Cena: dle sestavy

Lednice

Americká lednice se pomalu stává standardem i v našich končinách. Její nadměrné hmotě prospěje vestavba do stavebního výklenku nebo nábytku. Tuto lednici s kódem 20SI-L4 prodává Whirpool.

Cena: 32 990 Kč

Koš

Romantické kuchyni sluší doplňky z proutí. Koš BRANAS z IKEA s rozměry 35 x 33 x 6 cm je navíc praktický, protože pomáhá udržet pořádek v každodenně používaných drobnostech. 

 Cena: 145 Kč

Srdíčko

Motiv srdce můžeme jako vkusnou stylovou dekoraci využít po celý rok. Toto plechové nepřehlédnutelné srdce o velikosti 45 cm x 45 cm prodává Ma Maison.

Cena: 595 Kč

Regál 

Masivní nábytek z tmavého dřeva způsobí ve světlém interiéru příjemné pozdvižení. Bytelný regál s rozměry 95 x 210 x 40 cm prodává Ma Maison.

Cena: 27 700 Kč

Židle

Starožitné židle dodávají jídelně kouzlo domova. Pokud nevlastníte originály po babičce, můžete si je pod názvem „Chair Gustafson Weathered Oak“ objednat od Flamantu.

Cena: k doptání

Skleněný svícen

K dekoraci vánočního stolu stačí jednoduchá skleněná váza. Její obsah záleží jen na Vás. Tuto s názvem Pomp, průměrem 23 cm a výškou 28 cm prodává IKEA.  

Cena: 249 Kč

Dřevěné svícny

Ručně vyráběné dekorace dovážené z daleké Asie se v posledních letech těší neutuchající oblibě. Jednoduché bělené svícny s patinou prodává firma Snel Furniture.

Cena: k doptání

 - po rozkliknutí si prohlédněte větší obrázek

Ing. arch. Veronika Haroldová
Foto: Profimedia.cz, prodejci