Tento vánoční interiér působí přímo pohádkově a to především díky bílé barvě, která ho spolu se světly svíček doslova rozzářila. Čistota, elegance a jas bílé navozuje výjimečnou a sváteční atmosféru, obzvlášť v kombinaci se zašlou zlatou a stříbrnou.

Bílá subtilní pohovka s měkkými polštáři rozšiřuje funkci jídelny nabídkou pohodlného sezení nebo odpočinku po dobrém jídle. Originální sbírka zrcadel nalezených ve starožitnostech, bazarech a na bleších trzích zajímavě člení stěnu za pohovkou, dodává prostoru hloubku a násobí třpytivou krásu stylového interiéru.

Ani umělý vánoční stromeček nevybočuje z bílo-bílého barevného konceptu. Jediným akcentem jsou vánoční dárky zabalené v červeném papíru, který do místnosti vnáší tradiční barvu vánoc.

Stará prkenná podlaha renovovaná krémovým nátěrem plynule propojuje relaxační zónu s jídelnou. Také pečlivě restaurované židle s bílým výpletem zjemňují drobounkými dírkami celkový výraz interiéru a dokonale ladí s vánoční náladou.

Sváteční stůl kombinuje bílou barvu se sklem a stříbrnou barvou, takže působí velmi něžně a křehce. Tradiční porcelánové nádobí doprovázejí alpakové příbory po babičce a skleničky z dekorativně prolamovaného skla.

Dokonale s nimi ladí množství skleněných svícnů a jednoduchá váza s monumentálním vánočním aranžmá. Kouzelnou atmosféru dokreslují ptáčci s hebkými péřovými ocásky usazení v hnízdech z čirých skleněných misek.

Větve kroucené vrbky natřené stříbřitě bílou barvou nesou skleněné ozdoby, které evokují ledovou krásu zimy a sněhově bílých vánoc.

 Inspirujte se radami architektky: 

 

Postel 

Subtilní kovová postel dokonale ladí s romantickým stylem interiéru. Nabídne místo k odpočinku po vánočních hodech, příležitost k důvěrnému rozhovoru při zobání cukroví stejně jako možnost příležitostného přespání návštěv. Postel TROMSNES prodává IKEA.

Cena: 2 990 Kč

Zrcadla 

Kompozice několika zrcadel vypadá většinou úchvatně. Můžete je objevit na půdě po babičce, hledat ve starožitnictví, bazarech a bleších trzích nebo si zajímavé zrcadlo s patinou můžete jednoduše koupit v obchodě. Tato bohatě vyřezávaná a patinovaná zrcadla najdete v prodejně firmy SNEL FURNITURE.

Cena: dle velikosti a provedení

Polštářky

Nezbytnou výbavou pohodlné pohovky je spousta polštářků. Kouzelně vypadá kompozice z různě velkých polštářků v několika odstínech bílé z různých materiálů. Polštářek OFELIA BLAD má rozměry 40 x 60 cm a je na dotek sametově hebký. Pro podložení krku při čtení je ideální „váleček“ EKTORP.

Cena: od 99 Kč

Pléd

Pro větší pohodlí a komfort zimomřivých povah je tu pléd. Výrazná struktura plédu OFELIA BLAD (170 x 130 cm) z IKEA dokonale zútulní každou pohovku.

Cena: 399 Kč

Lucerna

Lucerna se zapálenou svíčkou je rozhodně romantický prvek, který vánoční výzdobě sluší a navozuje pohádkově kouzelnou atmosféru. Tato jednoduchá lucerna BORRBY s rozměry 15/15/28 cm pochází z IKEA.

Cena: 149 Kč

Židle

Staré židle nebo jejich věrné repliky vdechnou jídelně neopakovatelnou atmosféru. Tuto subtilní židličku s vyplétaných sedákem pod názvem Chair Tonga Woven Antique White prodává Flamant.

Cena: k doptání

Váza 

Na vánoční dekoraci můžete použít jednoduchou skleněnou vázu z vlastních zdrojů nebo třeba lucernu na svíčku POMP (s průměrem 23 a výškou 28 cm), kterou prodává IKEA.

Cena: 249 Kč

 

Vánoční ozdoby

Nejkrásnější ozdoby jsou ty tradiční, skleněné. Pokud se rozhodnete pro bílo-bílé aranžmá, můžete v něm kombinovat několik odstínů bílé s perletí a stříbrem. Tyto roztomilé a drobné stříbrné ozdobičky koupíte na www.klasa-vd.cz.

Cena: 158-209 Kč za 5-6 ks

 

Svícen mnohoramenný

Několikaramenný svícen bude ozdobou interiéru po celý rok, na vánoce ale dokáže sehrát hlavní roli. Tento elegantní a štíhlý stříbrný svícen s rozměry 37 x 37 x 63 cm prodává KARE.

Cena: 2 990 Kč

Svícny stolní

Na sváteční tabuli se kromě svátečního skla budou nádherně třpytit svícny BLOMSTER z IKEA.

Cena: 299 Kč za set 3 kusů

Svíčky

Do bílo-bílého interiéru patří bílé nebo smetanové svíčky. Tyto klasické svíčky JUBLA o průměru 2,3 cm s délkou 19 cm prodává IKEA.

 

Cena: 99 Kč za 20 ks

 - po rozkliknutí si prohlédněte větší obrázek

Ing. arch. Veronika Haroldová
Foto: Profimedia.cz, prodejci