Stromeček na Velikonoce? Proč ne

Před časem velikonoční stromek skoro nikdo neznal a ten vánoční se tak mohl dlouhodobě radovat ze svého monopolu. V posledních letech už není velikonoční stromek tak ojedinělou dekorací. Může mít několik podob. Záleží na tom, do kterého typu interiéru je určen. V klasických a rustikálních kuchyních najdete stromečky zhotovené ze živých větévek listnatých stromů ověšené tradičně zdobenými kraslicemi a barevnými stuhami. Jarní ozdobou moderních interiérů jsou spíše holé větvičky dekorované jednobarevnými (maximálně dvoubarevnými) předměty ve tvaru vajec.

Tip: Pokud máte kuchyni v nerezu, nastříkejte kraslice stříbrným sprejem. Jestliže se vaše kuchyně pyšní zlatými bateriemi, úchyty a dalšími doplňky, můžete použít zlatý.

Stromeček na Velikonoce? Proč ne! Jarní věnec

Jarní věnec

Také věnec si řadíme spíše k Vánocům, ale hodí se i k velikonočnímu období. Hotové velikonoční věnce můžete koupit v květinářství. Kdo však chce zapojit tvůrčího ducha, ten si ho může zhotovit sám. Jeho výroba není o nic komplikovanější než výroba klasického adventního věnce. Zde však základem není korpus omotaný větvičkami jehličnatých stromů, nýbrž listnatých, a to nejčastěji březových, protože se s nimi dobře pracuje. Namotají se na korpus (koupíte v květinářstvích, hypermarketech, v obchodech se smuteční vazbou) tak, aby pod nimi neprosvítal, a připevní drátkem. Na takto zhotovený věnec se pak připevňují libovolné drobné dekorativní prvky s jarní tematikou. Berušky, čtyřlístky, kuřátka atp. Decentní varianta počítá pouze s květy.

Tip: Můžete použít korpus od adventního věnce.

Zajíčkové k jaru patří

Zajíčkové k oslavám jara neodmyslitelně patří. Toto prostírání v severském stylu učiní z vašeho stolování zábavnou hru, i když budete jíst jen chleba s máslem. Až velikonoční svátky skončí, případně až jaro vystřídá další roční období, schováte zajíčky do zásuvky na příští rok.

Tip: Pořiďte si k prostírání veselé kalíšky na vajíčka.

Zajíčkové k jaru patří Květináče plné barev

Květináče plné barev

K Velikonocům patří také osení a další zeleň. Dařit se jim bude ve veselých květináčích. Pestré barvy k jaru neodmyslitelně patří. Pokud zvolíte tento typ velikonoční dekorace, uděláte jen dobře, protože ho můžete ponechat na okenním parapetu i přes léto.

Tip: V jednobarevné kuchyni si můžete dovolit květináče mnoha barev.

Vajíčkové křeslo

Vajíčkové křeslo

A až budete mít uklizený a nazdobený domov, v klidu se usaďte třeba do vajíčkového křesílka! Toto je vhodné do moderního interiéru. Pokud takový máte, neváhejte si pořídit podobný kousek do vaší obytné zóny!

Text: Markéta Tomášková
Foto: z.about.com, thegardener.btinternet.co.uk, hostessblog.com, populuxebooks.com