Vyhrajte knihu Škola milostných chutí

Jemná a něžná oslava jídla a přátelství

Lilian vášnivě miluje vaření už od dětství. Tehdy si poprvé uvědomila, že její zájem může být i něčím víc. Vaření je totiž spjato nejen s různými druhy chutí, ale i sama příprava může být zároveň i magií.

Příběh sleduje osudy osmi studentů, kteří chodí pravidelně každé pondělí do Lilianiny restaurace na kurzy vaření. Brzy ale vyjde najevo, že každý hledá kromě lekcí vaření ještě něco jiného. Mladá matka Claire bojuje s požadavky své rodiny, italská designérka Antonia se snaží adaptovat se na život v Americe, Tom se pokouší vypořádat se smrtí své ženy…

Kolorit kurzů vaření vytváří hlavní postava - šéfkuchařka Lilian, která učí své studenty zvládat přípravu náročných pokrmů. Prostřednictvím chutí a vůní se ale s účastníky kurzu děje cosi zvláštního. Brzy zjišťují, že díky způsobům přípravy jídel se dozvídají něco nového i sami o sobě a o světě kolem sebe.

Škola milostných chutíErica Bauermeisterová (*1959) pochází z kalifornské Pasadeny. Vystudovala University of Washington, kde později učila literaturu a tvůrčí psaní. Její první román Škola milostných chutí (The School of Essentials Ingredients, 2009) se dočkal mimořádného čtenářského ohlasu a byl přeložen do devatenácti jazyků.

„Autorčin první román o výstřední škole vaření vedené vášnivou kuchařkou budou čtenáři milovat.“

People Magazine

„Skvěle připravené a plně uspokojující. Stejně jako pokrmy, které vaří Lilian ve své restauraci.“

Bookreporter

„Ve svém prvním románu vytvořila Erica Bauermeistrová úchvatný svět, v němž potěšení z jídla znamená mnohem víc než jen epikurejské požitkářství...“

Publisher’s Weekly

Zodpovězte správně níže uvedené soutěžní otázky a zapojte se do soutěže o tuto báječnou knihu!

Nápovědu pro soutěžní otázky hledejte na našich stránkách www.kuchyne.cz.

Přečtete si, prosím, všeobecné marketingové podmínky.

Gratulujeme k výhře paní Kateřině P. z Dobré!