Jamieho ohromná Británie

Letošní léto je pozornost celého světa upřená na Londýn a Velkou Británii. Oblíbený šéfkuchař Jamie se rozhodnul, že nejen sportovním fanouškům ukáže, jak výbornou kuchyní se ostrované mohou pyšnit.

Premiérový seriál Jamieho ohromná Británie neponechá beze zmínky snad nic, co je ve Velké Británii významné, pozoruhodné a ohromné na poli gastronomie. Chce tak poukázat na fakt, že to, čemu se říká britská strava, je výsledek dlouholetého a složitého vývoje, prvků a vlivů, kterými na sebe vzájemně působila staletí invazí, objevů a expanzí, využívání, vykořisťování, kolonizací a imigrací, staletí, ve kterých se ale také vytvořila jedinečná a obdivuhodná kulinářská kultura na menších ostrovech tvořících součást velké ostrovní monarchie.

 

Přečtěte si článek o gastromaniakovi Jamiem Oliverovi na Kuchyne.cz!


Jamieho letní vaření

Když svítí sluníčko, je zábavné vařit a jíst pod širým nebem, ať už se to děje na letním festivalu, v kempu nebo doma na vlastní zahradě při večerním grilování. Ve speciálním hodinovém pořadu nám Jamie Oliver ukáže několik vzrušujících a přitom snadných a rychlých letních jídel, která můžeme při takových příležitostech vyzkoušet.

Vrátíme se do světa táborových ohňů, masa opékaného venku v přírodě, vlastnoručně uzených ryb, moučníků. Jamie nám předvede, jak připravit úžasné kuřecí paličky, jehněčí karbanátky v marockém stylu, šťavnaté domácí burgery, indickou palačinku nebo palačinkový koláč.

Jamieho letní vaření, částečně natáčené na gastronomickém festivalu v Londýně, je plné skvělých receptů, slunečního svitu, nádherných barev, chutí a exotických nápadů, které budou, jak doufáme, inspirující pro všechny naše diváky.

 

Jamie Oliver

 

Jamieho ohromný festival

Tento ohromný festival byl věru pádným důvodem, aby hravý Jamie Oliver strávil část léta v Londýně – třídenní cyklus akcí pod širým nebem byl spojením vrcholů kulinářského umění se světovými špičkami živě hrané hudby. Fantastické kapely, melodie a umělci na jedné straně a pestrá nabídka jídel nejlepších britských šéfkuchařů a restaurací na straně druhé. Byly to snad nejsledovanější tři dny v letním festivalovém kalendáři.

Třídílný festivalový miniseriál je podobně jako Jamieho letní vaření plný receptů evokujících léto, barvy, vůně a hromadu energie, ale zároveň je doplněn výběrem toho nejlepšího z festivalové hudební nabídky. Kuchyňská show a rock'n'roll se přece navzájem nevylučují, naopak!

Odpovězte správně na níže uvedené otázky a zapojte se do soutěže o 3 zástěry s náčiním na barbecue od Jamieho Olivera!

Jamie OliverJamie Oliver

Přečtete si prosím všeobecné marketingové podmínky. 

Gratulujeme k výhře panu Janu J. z Prahy, Ladislavu M. ze Smižan a paní Michaele Č. z Mukařova!